Vabimo vas na gledališko predstavo Analfabet in Oblast, ki jo bomo v soboto, 20. julija 2013, ob 18. uri uprizorili v čarobnem ambientu dvorca Lisičje. Igrajo člani dramske sekcije KUD Škofljica.

ANALFABET
Štorija se odvija v času pred 1. sv. vojno. Sreski načelnik na srbskem podeželju prejme brzojavko z ministrstva, katere vsebina pa je silno nerazumljiva tako njemu kot ljudem, ki ga obkrožajo. Bodo skupaj uspeli razvozlati uganko?

OBLAST
Dogajanje je postavljeno v 30. leta 20. stoletja. Srbski družini se je posrečilo, da je en njen član izbran za ministra, kar je takoj pri njem in ostalih članih njegove družine izzvalo velike želje in ambicije. Oblast jim je dala moč in možnosti, da pridobijo lastno korist. Kako značilno tudi za današnji čas …